psd2html - Co mogę zrobić dla Twojego layoutu?

Programowanie aplikacji webowych w Zend Framework

Zend Framework 1

Pracuję z Zend Framework od wielu lat. Zaczynałem zaraz od wersji stabilnej (1.0) i pracuję do dnia dzisiejszego kontynuując z najnowszą, drugą wersją. Ogromna ilość projektów zbudowana przy pomocy ZF pozwoliła mi wypracować wygodne praktyki dla programisty, jak i wdrażania przyszłych zmian w aplikacji. Zamiłowanie do tego frameworka spowodowało, że wybrałem go jako temat podczas pisania pracy naukowej na studiach.

Zend Framework 2

Lata pracy nad Zend Framework 1 pozwoliły wypracować dobre praktyki, poznać narzędzie od środka, ale również poznać błędy i braki, które czasami przeszkadzały i utrudniały pracę. Twórcy ZF byli również świadomi tych problemów i tworząc kolejną wersję postanowili zerwać kompatybilność wsteczną i stworzyć framework "idealny". Tak powstał ZF2. Dzięki przepisaniu na nowo otrzymujemy ogromną ilość udogodnień, która poprawia jakość pisanych aplikacji a co najważniejsze - przyśpiesza ją. Zend Framework 2 wprowadza takie elementy jak:

Lista nie zawiera modułów które przepisano od nowa, aby jeszcze lepiej i szybciej korzystać z tego narzędzia. Reasumując: ZF2 znacznie lepiej sprawdza się w pisaniu aplikacji webowych, więc jeśli stoisz przed wyborem frameworka i myślisz o ZF1, to proponuję od razu rozpocząć pracę z ZF2.

Mój kod w praktyce

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, ale ciekawi Cię jak wygląda kod nad którym pracuję to zapraszam na moje konto github. Uważam że poświęcenie części czasu wolnego na naukę i tworzenie rozwiązań opensource jest dużo bardziej rozwijający nowe umiejętności i motywację, niż ciągła praca przy projektach komercyjnych.

Klienci

Cięcie do

Wróć do nawigacji głównej